Sönmez-Koç Oto “Ford ‘un Bursa’daki Adresi”

Image module

3S Yetkili Bayii

 

Sönmez-Koç Oto Tic. A.Ş., 22 Temmuz 1993 yılında Kamil Koç Otobüsleri A.Ş.’nin ortakları ve işadamı Celal Sönmez’in ortaklığında kuruldu. 01 Ocak 1999 tarihinde Yeni Yalova Yolu 9. km.’deki yeni plaza binasına taşındı.

“Ford’un Bursa’daki Adresi” sloganıyla Bursa otomotiv sektörünün nabzını tutan Sönmez-Koç Oto Tic. A.Ş. bünyesinde yer alan Sönmez Sigorta Ltd. Şti. ve Sönmez Koç Genel Hizmetler Ltd. Şti. olmak üzere 1300 m2 satış bölümü, 2410 m2 servis bölümü, 1200 m2 kaporta ve boya bölümü, 450 m2 yedek parça bölümünden oluşan toplam 5360 m2 kapalı alanda faaliyetlerini sürdürmektedir. Ayrıca iş hacminin genişlemesi ve artan kapasiteden doğan ihtiyaca cevap verebilmek için açılan ek Ticari-Mekanik servis bölümü de Sönmez-Koç Plaza’nın yanında hizmet vermektedir.

Sönmez-Koç Oto Tic. A.Ş., Ford Otomotiv Sanayi A.Ş’nin satış, servis ve yedek parça hizmetlerini sunan 3S yetkili bayisi olarak Ford marka otomobil, hafif ticari ve ticari araç satışının yanı sıra aylık 1700 araç giriş kapasitesi ile hizmet veren servisi ile otomotiv ve ticari araçların yedek parça ve servis hizmetlerini de sunmaktadır.

 

Ford Otosan Müşteri Memnuniyeti Türkiye birinciliği

 

Ford Avrupa Grubu Başkanlığı’nın, Türkiye genelindeki 62 Ford bayisine yönelik yaptırdığı Müşteri Memnuniyeti Anketi’nden Türkiye 1.si olarak çıkan Sönmez-Koç Oto Tic. A.Ş, 2005 yılında aldığı The Chairman’s Award 2005- Ford Otosan Müşteri Memnuniyeti Türkiye birinciliğini müşteri memnuniyetini esas kılan hizmet anlayışıyla devam ettirmektedir.

Sönmez-Koç Plaza, gerek plaza alanı gerekse teknik donanımı ve bölgenin en büyük oto servisi ile müşterilerine kaliteli hizmet vermektedir.